18MnB4 hidegfejező acélhuzal műszaki adatlap, amelynek alkalmazott szabványa EN 10263-3 . Tekintse meg az aktuális típus kémiai összetételét, mechanikai tulajdonságait és kapcsolódó műszaki követelményeit.
Itt csak az ezzel az anyaggal közvetlenül összefüggő adatok szerepelnek. A vizsgálati, gépi, folyamat- és csomagolási információk külön-külön vannak linkelve.
a Egy alacsonyabb szilíciumtömegarány vagy egy meghatározott szilíciumtartomány az rendelés során egyeztetve lehet. MEGJEGYZÉS 1 Az e táblázatban nem szereplő elemeket – kivéve az öntvény utókezelését – a megrendelő hozzájárulása nélkül nem szabad szándékosan hozzáadni az acélhoz. Minden ésszerű intézkedést meg kell tenni annak érdekében, hogy elkerüljük ilyen elemek bejutását a hulladékacélból és más, a gyártás során felhasznált anyagokból, amelyek ronthatnák az edzhetőséget, a mechanikai tulajdonságokat és a felhasználhatóságot. MEGJEGYZÉS 2 Az edzhetőségi követelményekkel rendelkező acélok esetén (lásd a 8. és 9. táblázatot) – a kén és a foszfor kivételével – engedélyezettek a meghatározott határértékektől való kisebb eltérések, feltéve, hogy szén esetén 0,01 %, a többi elemnél pedig nem haladják meg a 4. táblázatban megadott értékeket. MEGJEGYZÉS 3 A hidegfejezés eredményességének javítása érdekében lehetséges 0,020 % és 0.050 % közötti mennyiségű alumínium hozzáadása.
4. táblázat – Munkadarab-analízis és a 3. táblázat olvadék-analíziséhez vonatkozó megengedett határeltérések
Elemek
Határértékek az öntvényelemzés alapján tömegszázalékban
Tömegszázalékos darabankénti elemzési eltérések a
C
≤0,24
±0.02
Si
≤0,30
±0,03
Mn
≤1,00
±0,04
>1,00 ≤1,40
±0,06
P
≤0,025
+0,005
S
≤0,040
+0,005
Cr
≤1,70
±0,05
Mo
≤0.30
±0.0.3
>0.30 ≤0,50
±0,04
Ni
≤1,00
±0,03
>1,00 ≤1,70
±0,05
B
≤0,005(
±0,0003
Cu
≤0.25
+0.03
a ±jelenti, hogy egy adott öntvény esetében az öntvényanalízisre vonatkozóan a 3. táblázatban megadott tartomány felső vagy alsó határát lehet túllépni, de nem egyszerre mindkettőt. b A rögzített kénszámtartománnyal rendelkező acélok esetén (0,020 %tól 0,040 %ig az öntvényanalízis szerint) a határtúllépés±0,005 % lehet.
3. Mechanikai tulajdonságok
6. táblázat – A bórvasalat mechanikai tulajdonságai
Acéltípus
Átmérő
Szállítási állapot
+U
+AC or+AC+PE
+U+C
+U+C+AC
+U+C+AC+LC
+AC+C
hidegfejezés neve
Anyagszám
több mint mm
bis mm
Mechanikai tulajdonságok
Rm max. MPa
Za min %
Rm max. MPa
Z min. %
Rm max. MPa
Z min %
Rm max. MPa
Z min %
Rm max. MPa
Z min %
Rm max. MPa
Z min. %
18MnB4
1.5521
2
5
500
64
540
62
5
10
580
55
500
64
680
53
480
64
520
62
600
59
10
40
580
55
500
64
670
53
480
64
520
62
590
59
A Die értékek csak tájékoztatásul szolgálnak.
4. Edzésmélység-követelmények
8. táblázat A normál edzésképességi követelményeket támasztó acéltípusok keménységkorlátai (H osztály, lásd 6.4.1)
Acéltípus
Szimbólum
Ausztenitizálási hőmérséklet C±5℃
Húzóerő határa
Härte HRC a megmart homlokfelülettől mért távolságban mm-ben
Vegyi összetétel, mechanical properties, tolerances and delivery condition must be confirmed against the applicable standard edition, customer drawing and order specification.
RFQ CHECKLIST
What to include in the enquiry
Jelölés and applicable standard
Diameter or section, delivery condition and quantity
Drawing, forming route or failure photos when available
Testing, certificate or report requirements
KAPCSOLÓDÓ KÉPESSÉGEK
Kapcsolódó gyártási és minőségbiztosítási képességek